Plan zmniejszenia zanieczyszczenia w Madrycie zawieszony

Decyzją konserwatywnej większości rady miejskiej Madrytu realizacja planu zmniejszenia zanieczyszczenia w centrum Madrytu została zawieszona na trzy miesiące. Zawieszenie realizacji programu poprawy jakości powietrza jest wynikiem debaty dotyczącej jakości powietrza w śródmieściu stolicy Hiszpanii, które obejmuje historyczne centrum miasta.

Radni uzasadniają swoja decyzję tym, że odwołany do września plan redukcji zanieczyszczenia jest związane z planowanym zwiększeniem liczby autobusów elektrycznych w stolicy. Konserwatyści liczą, że kampanie społeczne na rzecz korzystania z transportu publicznego odniosą sukces – podaje agencja EFE.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Policja ma zakaz wystawiania kar pieniężnych kierowcom pojazdów z napędem diesla i innych samochodów, które przekraczają ustanowione w dzielnicy Madrit Central normy emisji spalin.

Greenpeace w wydanym oświadczeniu zwraca uwagę na wysokie zanieczyszczenie powietrza występujące w Madrycie oraz fakt, że stolica znajduje się na liście najbardziej zanieczyszczonych europejskich miast. Stanowisko to popiera również Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz obecnie rządząca w Hiszpanii Partia Socjalistyczna (PSOE).