Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Planet Heroes. Ty też możesz uratować planetę!

Planet Heroes. Ty też możesz uratować planetę!

Planet Heroes to pierwsza na świecie ekologiczna platforma crowdfundingowa. Start-up powstał w Polsce i już został doceniony w konkursie organizowanym przez ONZ. 

Reklama
planet heroes1

Planet Heroes to platforma, która zbiera fundusze na działania proekologiczne. Pozwala na sponsorowanie się nawzajem w zamian za sprzątanie lasów czy obiektów publicznych. Na pomysł założenia Planet Heroes wpadli znajomi. – Mieszkam z mężem przy lesie: pomysł na Planet Hero narodził się, kiedy sami postanowiliśmy zacząć chodzić na spacery z reklamówką. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa trafi do ludzi, którzy chcą pomagać, ale nie wiedzą jak – wystarczy zostać czyimś patronem, a najmniejsza wpłata, jakiej można dokonać, to 5 złotych – tłumaczy dla k-mag.pl Sylwia Domańska, współtwórczyni platformy.

Planet Heroes zasłynęło już z kilku ważnych akcji, które odbyły się zagranicą – platforma działa też w Azji czy Afryce. W miejscowości Jambiani na Zanzibarze zorganizowano wspólne sprzątanie, w którym wzięło udział ponad 700 dzieci. W zamian za sprzątanie dzieci chciałyby uzbierać pieniądze na zakup komputerów do szkoły. 

planet heroes

Polski start-up ma patronat ONZ i otrzymał nagrodę w organizowanym przez nich konkursie. Jak to działa? Wystarczy posprzątać i dobrze to udokumentować – najpierw zrobić zdjęcia miejsca, które chcemy posprzątać, potem uwiecznić, jak posegregowane śmieci lądują w odpowiednich pojemnikach. Następnie zakładamy konto na Planet Heroes, wpisujemy cel naszej zbiórki i czekamy na wpłaty. Do dzieła!

fot. główne: Canva, zdjęcie w tekście: Planet Heroes

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.