Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pływający dom solarny

Pływający dom solarny

Wszyscy, którzy chcą uciec przed stresem dnia codziennego wiedzą, że łódź jest do tego doskonała. Pływający dom z zasilaniem fotowoltaicznym jest więc jeszcze lepszy. Zbudowana przez firmę Daigno z Quebecu łódź to idealne miejsce do relaksu off-grid. Kosztująca około 65 tysięcy dolarów łódka jest wyposażona we wszelkie niezbędne do mieszkania instalacje.

swiat oze cfs wrze 420x250 1swiat oze cfs wrze 925x200 1
Reklama

Firma Daigno jest doskonale znanym producentem łodzi, ale najnowszy model – Le Koroc – wyróżnia się na tle innych produktów tej spółki swoją wydajnością energetyczną i lekkością. Całość zbudowano z drewna cedrowego i sklejki. Łódź waży zaledwie ok. 2250 kg.

pływający dom solarny 2

Pływający dom jest bardzo kompaktowy – ma zaledwie osiem metrów długości i niecałe trzy mety szerokości. Mimo to wnętrze jest bardzo przestronne i posiada wszystko, co potrzebne do życia. W części kuchennej znajduje się niewielki stolik, a w głębi łodzi przytulna sypialnia. Na pokładzie znajdziemy także prysznic i wiele szaf do przechowywania różnych rzeczy.

pływający dom solarny 3
pływający dom solarny 5

Na przodzie łodzi znajduje się główna przestrzeń do życia. Jest to otwarty dek, z którego można np. wędkować. Znajduje się tutaj stół z dwoma miejscami, wbudowany grill oraz akwarium do trzymania świeżo złowionych ryb.

pływający dom solarny 4

Na dachu łodzi zainstalowano panele fotowoltaiczne o mocy 265 W. Połączone są one z akumulatorami na pokładzie. System zasila lodówkę i oświetlenie LEDowe o niskim poborze prądu. Łódź zamówiona może być z dodatkową toaletą kompostującą i innymi zrównoważonymi rozwiązaniami.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.