Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Podkieleckie ZOO w dramatycznej sytuacji. Brakuje pieniędzy na jedzenie dla zwierząt

Podkieleckie ZOO w dramatycznej sytuacji. Brakuje pieniędzy na jedzenie dla zwierząt

Zoo Leśne Zacisze w podkieleckim Lisowie potrzebuje wsparcia finansowego. Ośrodek jest zamknięty dla zwiedzających, więc właściciele nie notują przychodów. Brakuje im pieniędzy na wyżywienie ponad 400 zwierząt, które są pod ich opieką.

Reklama

Na skutek pandemii koronawirusa od marca nie działa ZOO Leśne Zacisze w podkieleckim Lisowie. Właściciele, Aleksandra i Paweł Zawadzcy, z dnia na dzień zostali bez dochodu. Tymczasem miesięczny koszt wyżywienia 400 zwierząt żyjących w ogrodzie i zorganizowania dla nich wizyt lekarskich wynosi od 70 do 90 tysięcy złotych. Apelują więc o wsparcie finansowe.

„Pawłowi i Oli, którzy prowadzą ogród od wielu lat, którzy to wszystko co możemy tam podziwiać zbudowali sami, nigdy nie prosząc o pomoc ale za to udzielając tej pomocy po wielokroć niezręcznie jest wyciągać rękę po pomoc,.. Jednak bez naszej wspólnej pomocy nie dadzą rady tego udźwignąć. Tworzyli to miejsce kilkanaście lat, nie korzystając z żadnych funduszy pomocowych. Gdy tylko mieli jakieś pieniądze kupowali coraz bardziej wyszukane odmiany zwierząt, rozbudowali alejki i zagrody, co możemy wszyscy podziwiać. Niestety, obecna sytuacja i brak odwiedzających ZOO doprowadziło do tego, że znaleźli się w trudnej sytuacji. Ale my możemy im wspólnie pomóc przetrwać ten trudny okres. Jest to miejsce wyjątkowe na mapie naszej gminy, województwa, a nawet Polski. Nie możemy dopuścić do tego aby przestało istnieć” – czytamy na facebookowym profilu zbiórki na rzecz ZOO.

Zbiórka na facebooku: NA RATUNEK DLA ZOO „LEŚNE ZACISZE”

Właściciele ogrodu zoologicznego obiecują, że każdy, kto dokona wpłaty  na kwotę wyższą niż 20 zł będzie mógł skorzystać do końca tego roku z darmowej wizyty w ich ZOO. Większe wpłaty pozwolą na uzyskanie wejściówek dla całej rodziny.

Pod opieką ZOO Leśne Zacisze znajduje się ponad 400 zwierząt ze 120 gatunków z 6 kontynentów. To m.in. lew afrykański, mundżak chiński, arui, czy gnu brunatne. Ogród Zoologiczny Leśne Zacisze przynależy do Rady Dyrektorów Polskich Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Status ogrodu zoologicznego ośrodek uzyskał w 2016 roku – jest więc to jedno z najmłodszych ZOO w Polsce.

Wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto fundacji, pod którą prowadzona jest zbiórka, z dopiskiem: „DAROWIZNA DLA ZOO LEŚNE ZACISZE”.

Fundacja nie pobiera prowizji z przekazanych wpłat.

leśne zacisze

Źródła: m.radio.kielce.pl, lesne-zacisze.net

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.