Polscy posłowie mówią jednym głosem: zmiana czasu jest zbędna

PSL-przedstawia-Narodowy-Program-Antysmogowy

Jakiś czas temu Polskie Stronnictwo Ludowe zaproponowało, aby zająć się w sejmie przestawianiem czasu z letniego na zimowy i odwrotnie. Zdaniem ludowców takie zmiany nie dość, że są zbędne, to dodatkowo rodzą niepotrzebne komplikacje. Powyższy pomysł zyskał aprobatę wielu Polaków, w wyniku czego podjęto bardziej zdecydowane działania.

Sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych udzieliła poparcia pomysłowi PSL-u, co stało się kolejnym krokiem, przybliżającym do nowelizacji ustawy o czasie urzędowym. Co ciekawe, pomysł Polskiego Stronnictwa Ludowego został poparty przez każdą z partii obecnych w sejmie, co spowodowało rzadko spotykaną jednogłośność.

Nie ma także czynników, dla których wprowadzono to rozróżnienie czasów w 1916 roku w Niemczech. Widzimy też, że w sondażach Polacy zdecydowanie opowiadają się za zachowaniem na stałe czasu letniego – skomentował Władysław Kosiniak-Kamysz.

PSL przygotowując projekt ustawy argumentowało, że zmiana czasu – prócz nielicznych korzyści – przynosi także wiele negatywnych konsekwencji, jakimi są m.in. niekorzystny wpływ na ludzkie zdrowie czy zaburzenie biologicznego zegara zwierząt hodowlanych.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Zatrute powietrze stanowi przyczynę wielu zgonów

Następny artykuł

Ursus dostarczy elektryczne autobusy dla Zielonej Góry

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,