Porsche 911 dostępne w wersji hybrydowej?

Trudno wśród sympatyków motoryzacji znaleźć choćby jedną osobę, która słysząc nazwę 911, nie skojarzy jej z niemieckim koncernem Porsche. Ten flagowy model, który swój debiut miał w 1964 roku, podbił serca zamożnej części kierowców na całym świecie.

Od samego początku najbardziej charakterystyczną cechą tego samochodu był jego silnik w układzie boxer, który został umieszczony za tylną osią. Inną jego właściwością był niezależny układ tylnego zawieszenia. Od momentu debiutu pojazd przeszedł szereg udoskonaleń, jednak podstawowe rozwiązania w zdecydowanej większości nie zostały zmienione.

Porsche 911 od samego początku swego istnienia uczestniczyło w wielu rajdach, odnosząc niejednokrotnie sukcesy, które przysparzały mu kolejnych entuzjastów. W przeprowadzonym w 1999 roku sondażu na najlepszy samochód stulecia Porsche 911 zajęło piąte miejsce.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Czy w nadchodzącej wielkimi krokami epoce samochodów hybrydowych i EV znajdzie się miejsce dla Porsche 911?

Na to pytanie odpowiedział Oliver Blume, dyrektor generalny Porsche, który zapowiedział, że Porsche 911 kolejnej generacji prawdopodobnie będzie dostępne na rynku jako hybryda typu plug-in, a jej debiut zaplanowano na rok 2023.

Ponadto Blume poinformował, że model 911 zostanie wyposażony w akumulatory trakcyjne kolejnej generacji. Rozważane są akumulatory ze stałym elektrolitem.

Co ciekawe, Olivier Blume zdradził, że ostateczna decyzja o wprowadzeniu na rynek hybrydowej wersji nie została jeszcze ostatecznie podjęta, jednak uważa, że szanse są na to bardzo duże, tym bardziej że konstruktorzy koncernu przeprowadzili już podstawowe prace mające na celu przystosowanie platformy nowego 911 do systemu hybrydowego, w tym do zaadaptowania akumulatorów trakcyjnych.

Wszystko wskazuje na to, że pojazd zostanie wyposażony w akumulatory o pojemności 47 Ah.

Źródło: autonews.com