Portland dąży do 100% wykorzystywania OZE

Miasto Portland, podobnie jak Hawaje czy Kalifornia, jasno nakreśliło kierunek, w którym będzie dążyć. Jednym z głównych założeń władz miasta jest 100% wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii do 2050 roku, kosztem rezygnacji z konwencjonalnych metod jej uzyskiwania.

Wszystkie założenia zawarte są w „2017-2018 Climate Agenda” opracowanej przez burmistrza Teda Wheelera oraz Multnomah Deborah Kafoury’ego, w której mieści się jeszcze więcej punktów do realizacji. Pomimo mylącej nazwy, w dokumencie zawarte są także długofalowe założenia, które będą sukcesywnie realizowane. Miasto ma również na celu zapewnienie wsparcia firmom i przedsiębiorstwom wykorzystującym rozwiązania niskoemisyjne dwutlenku węgla. Władze Portland mają nadzieję, że poprzez zastosowane rozwiązania, cały stan Oregon nakieruje się w stronę energetyki odnawialnej.

Portland to już 25. miasto w USA, które zobowiązało się do 100% wykorzystywania zielonej energii. Biorąc ten fakt pod uwagę, nic nie zatrzyma odnawialnych źródeł energii na terytorium Stanów Zjednoczonych, nawet najważniejsza osoba w państwie – prezydent Donald Trump. Ekologiczne źródła energii to nie tylko inwestycje, ale przede wszystkim idea, za którą idą ludzie, prości obywatele, którzy z ekologicznych rozwiązań czerpią benefity.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Sukces niemieckich inwestycji w OZE

Następny artykuł

Rok 2016 rekordowym dla OZE

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,