Pranie bez prądu? Jedyne pięć minut dzięki Gentlewasher

Musisz wyprać kilka rzeczy, ale jest ich zbyt mało, by wypełnić pralkę? Zdarza się to każdemu z nas. Rozwiązaniem tego problemu może być Gentlewasher – pralka, która pierze ubrania w pięć minut, zużywa mniej wody i nie potrzebuje prądu elektrycznego.

Napędzane ręcznie urządzenie jest w stanie uprać około dwunastu koszulek lub ośmiu sukienek naraz. Wykorzystuje na jedno pranie niecałe osiemnaście litrów wody.

To nie koniec zalet tej pralki. Jest ona nie tylko ekonomiczna i ekologiczna, ale także bardzo delikatna dla materiałów. Twórcy porównują ją do prania ręcznego. Wystarczy włożyć ubrania, dodać łyżeczkę detergentu i rozpocząć kręcenie korbką. Po dwóch minutach prania rozpoczyna się trzyminutowy cykl płukania i gotowe – odzież można wyjąć i wysuszyć. Ergonomiczna rączka pralki sprawia, że nie zmęczymy się za bardzo.

gentlewasher, clothes, clothing, delicates, hand wash, hand wash clothes, wash clothes, washing clothes, clothes washer, clothes washers, washer, washers, green products, sustainability, design

Firma odpowiedzialna za tę pralkę ma swoją siedzibę w Holandii. Twórcy urządzenia twierdzi, że ich produkt jest „równie dobry, co każda inna pralka”.

Ich system stworzony został z myślą o ubraniach, które trzeba prać ręcznie, ale może być on także używany do prania dowolnej odzieży. Idealnie sprawdzi się w podróży czy też w domu, jeśli chcemy zmniejszyć zużycie wody i energii elektrycznej.

gentlewasher, wash clothes in 5 minutes, wash clothes sustainably, wash clothes with less water, easy way to hand wash clothes, easy way to clean delicates, sustainable way wash clothes, eco-friendly way wash clothes, environmentally friendly way wash clothes

Jak mówią przedstawiciele firmy, ich misją było stworzenie niedrogiej ekologicznej pralki dla ludzi na całym świecie. Szacuje się, że około pięciu miliardów ludzi na świecie nie ma dostępu do pralki i musi prać ręcznie.

Przedsiębiorstwo z Holandii sprzedaje swoją pralką przez Internet. Jej cena to 269 dolarów.

źródło: inhabitat

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Neutralny węglowo dom w otrzymał nagrodę za najlepszą inwestycję w Wielkiej Brytanii

Następny artykuł

“Zielona Mapa” dla Warszawy

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,