Produkcja zielonej energii w Chinach przyśpieszyła w I połowie 2017 roku

Jak informuje China Daily, w pierwszej połowie bieżącego roku ponad 50 procent energii elektrycznej w Państwie Środka pochodziła z „czystych źródeł” energii. O osiągnięciu poinformował Yan Pengcheng, rzecznik państwowej Komisji Rozwoju  i Reform Narodowych. Przedstawiciel rządu podkreślił, że produkcja energii ze źródeł OZE wzrosła w ciągu roku o 5,15 procent, co odpowiada redukcji zużycia węgla na poziomie 22 milionów ton.

Produkcja energii elektrycznej z czystych technologii stanowiła 27,2 procent ogólnego miksu energetycznego Chin – w tym 80 procent to energia słoneczna, 20,8 procent – energia jądrowa.  Władze państwa chińskiego spodziewają się dalszego zwiększania produkcji czystej energii przez wzgląd na nadchodzący szczytowy sezon zapotrzebowania na energię oraz wzrost energii wodnej w sezonie powodziowym. Chińczycy spodziewają się 30 –procentowego udziału czystej energii. China Daily wskazuje, że to przyczyni się do zmniejszenia wytwarzania energii cieplnej o prawie 40 miliardów kWH oraz zmniejszenie zużycia węgla o około 18 milionów ton w okresie od lipca do września.

Produkcja energii w Chinach wzrosła o około 6,3 procent w skali roku do poziomu 2,98 biliardów kilowatogodzin w pierwszej połowie 2017 roku. Chiny zobowiązały się do redukcji emisji dwutlenku węgla o około 60-65 procent do 2030 roku.

Źródła: China Daily

    1 komentarz

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Europejski Bank Inwestycyjny i Bank Santander podpisały umowę na rzecz OZE

Następny artykuł

UE inwestuje 700 milionów euro w rozwój zrównoważonej energetyki w Afryce

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,