Projekt Marinet przygotowuje się do drugiej fazy

Finansowany z funduszy europejskich projekt badawczy Marinet 2 ma otworzyć swoją dokumentację dla wszystkich zainteresowanych technologią związaną z uzyskiwaniem energii z pływów i fal. Wnioski o uzyskanie dostępu do projektu zbierane będą do 10 kwietnia tego roku.

Warty 10,5 miliona euro projekt Marinet ma za zadanie opracowywać nowe technologie energetyczne offshore. Projektowana infrastruktura ma za zadanie zbierać energię z pływów i fal morskich. Projekt ma obecnie dostęp do 57 systemów testowych znajdujących się w 13 krajach.

Do systemów należących do projektu Marinet należą między innymi Europejskie Morskie Centrum Energii (EMEC) na Orkadach, laboratorium Tecnalia w Hiszpanii oraz centrum testowe w Królewskim Uniwersytecie w Belfaście, do którego należy m.in. centrum badania pływów w Portferry i zbiornik eksperymentalny w Północnej Irlandii.

Projekt koordynowany jest przez Centrum Morskiej i Odnawialnej Energetyki na Uniwersytecie w Cork. W projekcie uczestniczy obecnie 800 firm w ramach 178 różnych projektów, które rozpoczęły się 4,5 roku temu i w większości zakończyły w zeszłym roku.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Holendrzy wydają certyfikaty dla badań nad systemami off-shore

Następny artykuł

Nexans wygrywa przetarg na dostawę kabli do norweskiego projektu

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , , , , , , ,