Rebel Whooper – Roślinny burger w ofercie Burger King

Jedna z największych sieci fast-food, Burger King, wprowadziła w swoją ofertę bezmięsną wersję swojej najpopularniejszej kanapki – Whoopera. Nowa propozycja została wprowadzona we wszystkich restauracjach sieci w Europie. Niestety, wegetariański Whooper smażony jest na zwykłym oleju, po mięsnych burgerach.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Według zapowiedzi marki, roślinny kotlet w smaku nie różni się niemal niczym od wołowego. Po prostu, ten pierwszy nie jest mięsny. Specjalną roślinną recepturę opracował The Vegetarian Butcher – marka od lat pracująca nad zamiennikami mięsa. Wegetariański pasztecik jest grillowany na prawdziwym ogniu jak zwykły burger. Podawany w bułce, z pomidorami, sałatą, majonezem, keczupem oraz piklami i pokrojoną w plasterki cebulą – według zapowiedzi – nie ustępuje smakiem swojemu pierwowzorowi.

Nowy rodzaj Whoopera marka wprowadziła już wcześniej w swoich restauracjach w USA i Szwecji. Wiedziona pozytywnym odbiorem, postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom miłośników burgerów także w innych krajach. Wprowadzając ofertę w 25 europejskich państwach, Burger King stał się największą siecią restauracji typu Quick Service w Europie oferującą kanapki z roślinnym kotletem.