Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

McDonald’s inwestuje w OZE

McDonald’s inwestuje w OZE

W ramach umów VPPA McDonald’s kupi energię odnawialną o łącznej mocy 380 MW. Amerykański koncern przybliży się w ten sposób do realizacji wyznaczonego w ubiegłym roku celu redukcji emisji CO2.

B1
Reklama

W zeszłym roku McDonald’s zapowiedział ograniczenie emisji gazów cieplarnianych wynikających z jego działalności o 36% do 2030 r. Umowy na energię z odnawialnych źródeł energii, które teraz zawarto, mają zapewnić realizację zeszłorocznych zapowiedzi na poziomie 16%.

Podpisane przez McDonald’s dokumenty dotyczą budowy farmy wiatrowej o mocy 220 MW oraz farmy fotowoltaicznej o mocy 160 MW. Obie inwestycje zostaną zrealizowane w Teksasie – jednak nie w bezpośrednim sąsiedztwie struktury, którą mają zasilać. Umowy zawarte przez McDonald’s będą mieć charakter wirtualnych umów VPPA (Virtual Power Purchase Agreements). Zakontraktowana energia odpowiada zapotrzebowaniu generowanemu przez ok. 2,5 tysiąca restauracji.

Reklama

Budową farmy fotowoltaicznej ma zająć się amerykański deweloper Invenergy, który na polskim rynku OZE znany jest z budowy farm wiatrowych. McDonald’s podkreśla, że choć są to pierwsze umowy na zakup energii odnawialnej w USA, to restauracje w Francji, Austrii, Niemczech, Szwecji, Portugalii, Holandii, Szwajcarii, Irlandii oraz Wielkiej Brytanii, są bliskie całkowitego pokrycia swojego zapotrzebowania energią zakontraktowaną z OZE.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.