Recycling na miarę – Moniuszko Inspiruje

Fundacja Vive Serce Dzieciom wraz z Zespołem Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach już po raz trzeci ogłasza konkurs plastyczny „Recykling na miarę”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest twórczość Stanisława Moniuszki.

Każda szkoła biorąca udział w konkursie może nadesłać do 24 maja 2019 roku od 3 do 12 prac inspirowanych twórczością Stanisława Moniuszki. Wybór patrona wiąże się z ustanowieniem przez Sejm Roku Stanisława Moniuszki i 200. rocznicą urodzin kompozytora. Prace mogą być wykonane wyłącznie z surowców wtórnych otrzymanych od Fundacji. Do udziału w konkursie przyjętych będzie maksymalnie 30 świętokrzyskich szkół. Podczas uroczystego zakończenia wręczone zostaną nagrody – 12 dzieciom w wysokości 150 zł, a szkołom, w których uczą się zwycięzcy, po 300 zł do wykorzystania przez pracownie plastyczne.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Inicjatywa wpisuje się w nurt Textile Upcycling, który polega na przetwarzaniu odpadów tekstylnych, w wyniku czego powstają produkty o wartości wyższej, niż surowce, które zostały przetworzone. Liderem tego trendu w Polsce jest VIVE Group. W swojej strategii długofalowej firma zakłada rozwój biznesu przy redukcji kosztów oraz adaptacji do zmieniającego się otoczenia. Fundacja VIVE Serce Dzieciom wchodzi w skład VIVE Group. Główną spółka, VIVE Textile Recycling, działa od 26 lat i jest liderem branży recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie. Firma posiada najnowocześniejsze w Polsce linie do sortowania odzieży, które umożliwiają przerób 500 ton surowca na dobę z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych ISO 9001 i 14001.

źródło: em.kielce.pl, fundacjavive.org