Renault zaprezentuje elektryczne ciężarówki

Kiedy Elon Musk zaprezentował Teslę Semi, uznana została ona za rewolucję w branży transportowej. Nie brakowało jednak głosów bardziej stonowanych, które zwracały uwagę na wysoką cenę pojazdu. Jest to szansa dla konkurencyjnych producentów, którzy mają szansę na stworzenie tańszej alternatywy.

Francuskie Renault intensywnie pracuje, by już w 2019 roku zaprezentować pierwsze modele elektrycznych ciężarówek. Mają one być przeznaczone do transportu wewnątrzmiejskiego, na średnie odległości. Pojazdy te będą znacznie tańsze, co z pewnością zainteresuje przedsiębiorców.

Jak informują media, zostały już przeprowadzone pierwsze testy ciężarówek EV w warunkach drogowych i już niedługo trafią one do masowej produkcji, tak by w 2019 roku można było je zakupić.

Testy zostały przeprowadzone przez firmy partnerskie francuskiego producenta, jak m.in. Nestle czy Carrefour. Dzięki uzyskanym w ten sposób spostrzeżeniom ciężarówki zostaną ulepszone, aby sprostać oczekiwaniom konsumentów już w nadchodzącym roku.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Luka prawna w związku z parkowaniem na zielonej kopercie

Następny artykuł

Pierwszy elektryczny Seat za dwa lata

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,