Republika Południowej Afryki rozwija energetykę wiatrową: nowe moce i nowe miejsca pracy

Ministerstwo Energii Republiki Południowej Afryki do końca października ma podpisać umowy na odbiór energii elektrycznej z kilku projektów wiatrowych na terenie tego kraju – informuje Południowoafrykańskie Stowarzyszenie Energetyki wiatrowej (SAWEA).

Jak informuje stowarzyszenie, instalacje z jakimi podpisywane będą umowy to farmy, które wyłonione zostały w ramach 3 i 4 rundy krajowego programu. Łączna inwestycja w ramach tych projektów to około 3,8 miliarda dolarów. Tak ogromne farmy wiatrowe wygenerują ponad 15 tysięcy miejsc pracy podczas ich budowy.

Jak mówi szef SAWEA, Brenda Martin, decyzja o podpisaniu umów przez Ministerstwo jest ważnym sygnałem, który pokazuje, że RPA jest zdecydowane na wspieranie sektora OZE, który nie tylko dostarcza czystej energii elektrycznej, ale także generuje nowe miejsca pracy i wpływa pozytywnie na gospodarkę.

Teraz wszyscy możemy skupić się na tworzeniu miejsc pracy, inwestycjach i rozwijaniu nowych sektorów, po tym jak Ministerstwo Energii zainicjowało program wykorzystania dużych instalacji energii odnawialnych – powiedział Martin.

Południowoafrykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Fotowoltaicznego (SAPVIA) przyjęło tę decyzję z dużym optymizmem, gdyż plany rządu RPA wskazują, że i podobne decyzje zostaną podjęte w zakresie sektora PV.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Instalacja fotowoltaiczna na dachu bloku? To możliwe!

Następny artykuł

Nowe przepisy uderzą w rozwój energetyki wiatrowej w Nadrenii Północnej-Westfalii

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,