11 miliardów dolarów dla Republiki Południowej Afryki na zieloną energię

Republika Południowej Afryki jest jest czternastym na świecie największym producentem gazów cieplarnianych. Kraj znajduje się pod naciskiem zobowiązań złożonych w 2009 roku o redukcji emisji dwutlenku węgla o 42% do 2025 roku. Dzięki nowemu planowi kraj mógłby wyprodukować dodatkowe 10 GW mocy pochodzących z OZE i do 2050 roku. Emisja CO2 zmalałaby o 715 milionów ton.

RPA stawia na instalację CSP

Kathu zapewni czystą i niezawodną energię dla niemal 180 tys. gospodarstw domowych w lokalnej społeczności Dystryktu John Taolo, przylądku Północnym i Południowej Afryce jako całości. Ponadto szacuje się, że Kathu Solar Park zredukuje emisję CO2 o 6 milionów ton w ciągu 20 lat i będzie promował lokalny rozwój gospodarczy.

SunExchange pomoże Uniwersytetowi Technicznemu w Mołdawii uzyskać zieloną energię przy pomocy kryptowalut

Technologia łańcucha blockchain, wykorzystywana przede wszystkim w projektach związanych z kryptowalutami, wciąż zyskuje nowe zastosowania, pozwalając na jeszcze szybszy rozwój gospodarki w wielu państwach świata. Coraz częściej implementowana jest przez firmy związane z energetyką, jak m.in. Sun Exchange w Republice Południowej Afryki, która już niebawem pomoże uzyskać energię słoneczną dla mołdawskiego uniwersytetu.

Odnawialne RPA

RPA posiada ogromne zasoby węgla i jest jednym z dziesięciu największych jego producentów na całym świecie. Mimo, że w kraju tym ponad 70% energii tworzone jest przy użyciu kopalnego surowca,…