Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Rewolucyjna technologia solarno-termalna. Lustra kierują promienie do wieży solarnej

Rewolucyjna technologia solarno-termalna. Lustra kierują promienie do wieży solarnej

Australijska Firma Woodside podjęła współpracę z amerykańskim Heliogen, wspólnie planują zbudować elektrownię słoneczną o mocy 5 MW w Kalifornii. Według złożeń projektu, elektrownia ma produkować energię pochodzącą jedynie z odnawialnych źródeł.

Reklama

Innowacyjna technologia przyszłości

Jak podaje frima Woodside, elektrownia docelowo wykorzystywać będzie zaawansowane oprogramowanie komputerowe, które będzie służyć do ustawiania luster pod odpowiednim kątem. Lustra natomiast odbijać będą światło słoneczne na szczyt wieży solarnej i w efekcie magazynowana będzie energia słoneczna w postaci wysokotemperaturowej energii cieplnej.

17UeERSWkyn iY VCrrHqW0qnRBTbrpt0 dlnLN8WiOpmbL9QqWnbXv 5Jy5gkbo troWd7m0PXjQqVGYHwEWbW8QSZbK4xCUhcuid0fhTQc6D6ojnRkA5QeHvV8cq4Ic

Fot: Innowacyne wykorzystanie luster / źródło: pvmagazine.com

– Zaawansowane oprogramowanie komputerowe, unikalne dla przełomowej technologii Heliogen, precyzyjnie dopasowuje szereg luster, aby odbijać światło słoneczne do celu na szczycie wieży Sunlight Refinery, dostarczając wysokotemperaturową, wolną od węgla energię cieplną — Czytamy na stronie firmy Heliogen.

Produkt jest już dopuszczony do komercjalizacji. Technologia Firm umożliwia również wytwarzanie energii poprzez produkcję zielonego paliwa wodorowego w połączeniu z elektrolizerem.

4tMprE9IPttXx18Ad4yKWP3KSDZjpfmUISA cx1N

Fot: projekt firmy heliogen/ źródło: heliogen.com

Na tym nie koniec

Na podstawie porozumienia firm, podjęte zostaną dalsze kroki rozwoju w branży energetyki odnawialnej. Powstały już koncepcje nowych projektów, które partnerzy będą razem realizować.

– To znaczący krok w kierunku rozwoju naszego pierwszego obiektu z Heliogenem, który, mamy nadzieję, będzie dopiero początkiem naszej ciągłej współpracy – powiedziała Meg O’Neill, dyrektor generalna WoodsideInnowacyjna technologia Heliogen może odegrać kluczową rolę wspierającą w rozwoju bezemisyjnego biznesu wodorowego i amoniakalnego Woodside, który będzie opierał się na dostępie do obfitej i niezawodnej energii odnawialnej. – dodaje O’Neill.

źródło: pvmagazine.com, heliogen.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.