Roślinna jajecznica w płynie za chwilę podbije Europę

Roślinna jajecznica w płynie za chwilę podbije Europę

Roślinna jajecznica w płynie to produkt amerykańskiej firmy JUST. Autorzy receptury twierdzą, że jest tak samo smaczna i aromatyczna, jak ta z prawdziwych jajek. Niedługo będziemy mogli się o tym przekonać. Produkt za chwilę ma trafić na europejskie stoły, będzie go można kupić również w Polsce. 

Na całym świecie producenci i właściciele start-upów poszukują najlepszej receptury na produkty roślinne, które zastąpią jaja i mięso. Amerykańska firma JUST może pochwalić się już dodatkiem do dań, który okazał się niemałym sukcesem – roślinna wersja majonezu bez jaj przypadła do gustu amerykańskim klientom. Teraz firma proponuje jajecznicę bez jaj, która będzie sprzedawana w butelce – ma konsystencję płynu i po wylaniu na patelnię jest podobno tak samo  pożywna, dobra i aromatyczna, jak ta prawdziwa. Jajecznica była najlepiej sprzedającym się w USA wegańskim daniem w mijającym roku. 

Z czego składa się produkt? Bazą jajecznicy są grzyby, fasola Mung i inne rośliny, które imitują zapach i smak jajecznicy. Jajecznicę będzie można niebawem kupić w Europie, również w Polsce. Firma planuje też sprzedaż swojego produktu w Chinach. Przedstawiciele firmy liczą na to, że chińscy konsumenci docenią smak jajecznicy na bazie fasoli Mung, która jest tam bardzo popularnym składnikiem kulinarnym. Podkreślają też, że jajecznica spełnia wszystkie wymogi dotyczące higieny i bezpieczeństwa – zamienniki jaj są produktami coraz częściej pożądanymi, ponieważ konsumentów odstraszają zakażenia drobiu (np. ptasia grypa). 

Póki co, w domu możemy samodzielnie zrobić tofucznicę, a więc jajecznicę z tofu, która w konsystencji i smaku przypomina nieco jajecznicę i jest bardzo zdrowa.