Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Rośnie sprzedaż Jaguara I-Pace

Rośnie sprzedaż Jaguara I-Pace

Ponad 2 tysiące egzemplarzy – tyle wyniosła sprzedaż elektrycznego samochodu I-Pace marki Jaguar w samym tylko marcu. W sumie w ciągu ostatniego roku marka wprowadziła do ruchu już ponad 11 tysięcy sztuk tego modelu.

BANER MOBILEB1
Reklama

Zgłoszona przez producenta sprzedaż Jaguara I-PACE  wyniosła w marcu 2044 sztuk, co stanowi 8,4% całkowitej wartości sprzedaży tej marki na całym świecie. To dużo lepszy wynik, niż w lutym, kiedy to sprzedaż wyniosła 1388 sztuk. Wciąż jednak marce nie udało się przekroczyć szczytowego miesięcznego poziomu sprzedaży, który jak na razie wynosi 2200 sztuk.

Przypomnijmy, I-Pace to pierwszy, w pełni elektryczny model Jaguara. Kompaktowy SUV cechuje się zasięgiem wynoszącym nawet 470 km. Podawane przez producenta przyspieszenie od zera do 100 km/h wynosi 4,8 sekundy. Silniki generują moc 400 KM i moment obrotowy 700 Nm. Ceny auta w polskiej sieci dealerskiej zaczynają się od 356,6 tys. zł. Auto zostało wyróżnione tytułem Światowego Samochodu Roku 2019.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.