Rower na wodór? Czemu nie!

Na rynku dostępnych jest kilka motoryzacyjnych propozycji wodorowych, które stanowią alternatywę dla elektrycznej rewolucji. W branży rowerowej pojawiła się inicjatywa wykorzystania wodoru do napędu wspomagającego.

Pragma Industries to firma z południa Francji. Rozpoczęła ona sprzedaż wodorowych rowerów, które umożliwiają sprawne przemieszczanie się bez emisji zanieczyszczeń. Na pełnym zbiorniku taki rower jest w stanie przejechać do 100km przy maksymalnej prędkości do 25km/h. Rezultat ten jest dosyć zadowalający, szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że czas tankowania jest stosunkowo szybki. Problemem może być jednak znalezienie odpowiedniej stacji. Infrastruktura wodorowa ciągle się rozwija, ale nie można powiedzieć, że jest ogólnodostępna, nawet w krajach Europy Zachodniej.

Pomysł jest niezwykle ciekawy, ale jednocześnie dosyć drogi. Za rower należy zapłacić 7,5 tysiąca euro, co przy obecnym kursie odpowiada niemalże 32 tysiącom złotych. To sporo, czego świadomość ma samo Pragma Industries, które deklaruje, że wodorowy rower jest skierowany w szczególności do firm chcących założyć wypożyczalnie miejskich rowerów.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!