Rowery elektryczne coraz popularniejsze

Jak donosi „Rzeczpospolita”, można się spodziewać w bieżącym roku skokowego zwiększenia sprzedaży rowerów elektrycznych na naszym rynku. Gazeta podaje, że w 2016 roku w Unii Europejskiej sprzedano 1,7 miliona tego rodzaju pojazdów, z czego najwięcej w: Niemczech (608 tysięcy), Holandii (273 tysięcy) i Belgii (168 tysięcy). W tym czasie w Polsce sprzedano jedynie 10 tysięcy takich rowerów, co stanowi około 0,9% wszystkich zakupionych w naszym kraju jednośladów. W Europie odsetek ten wynosi około 10%.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Rok 2018 ma być jednakże przełomowy – analitycy szacują, że tego rodzaju rowerów może się u nas sprzedać około 60 tysięcy sztuk. Wynika to między innymi z redukcji ceny tych pojazdów – elektryka kupić można już za 2000 PLN, gdzie średni koszt roweru w naszym kraju to około 1500 PLN. Oczywiście, jak wskazują eksperci, za tą cenę nie da się kupić wysokiej jakości pojazdu elektrycznego.

Jak prognozują analitycy, zainteresowanie rowerami elektrycznymi będzie wzrastać, ponieważ rozwinie się infrastruktura do ładowania tych pojazdów.