Rusza ogólnopolska kampania na rzecz promocji pieluch wielorazowych

Bardziej ekologiczne, zdrowsze dla dziecka, tańsze. Zalet pieluch wielorazowych jest naprawdę bardzo wiele. Aby przekonać do tego rozwiązania niezdecydowanych, Stowarzyszenie Zero Waste zorganizowało ogólnopolską akcję edukacyjną Hello Wielo. Tegoroczna edycja będzie trwała od 21-29 listopada.

Rodzice podzielą się swoim doświadczeniem

Inicjatywa powstała w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów nie bez przyczyny. Każde dziecko, które używa pampersów, generuje kilkaset kilogramów rocznie. Biorąc pod uwagę skalę zjawiska, ilość opiekunów, które korzysta z jednorazowych pieluch i liczbę, jaką codziennie zużywa się przewijając jednego berbecia, obciążenie dla środowiska jest ogromne. Dlatego w ramach akcji Hello Wielo rodzice, blogerzy, influencerzy i właściciele dziecięcych marek postarają się przekonać opiekunów do zmiany nawyków.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Dla zdrowia dziecka

Nie tylko przyczyny ekologiczne przemawiają za porzuceniem jednorazowych pieluch. Te wielorazowego użytku są dużo zdrowsze dla naszego bobasa, bardziej fizjologiczne. Ich używanie umożliwia zapobieganiu odparzeniom. Ponadto dużo rzadziej pojawiają się podrażnienia i wysypki skórne na wrażliwych miejscach niemowlaka. Wynika to nie tylko z niedostatecznie miękkiej powierzchni, ale również z zawartych substancjach chemicznych. Aby pielucha dobrze wchłaniała zapachy i płyny, zawiera w sobie substancje absorbujące, na które pociecha może reagować alergicznie.

 Co więcej, kiedy dziecko uczy się chodzić, wygodniej jest mu podejmować te próby mając na sobie miękką tkaninę, a nie sztywne włókna jednorazowej pieluchy.

Miliony w kieszeni

Co również istotne, paczki pieluch jednorazowych to naprawdę duży wydatek. Znacznie taniej wychodzi kupno wielorazowej tetry czy otulaczy. Operując liczbami, rodzice przeznaczają na zestawy jednorazowe ok. 3500 zł. Na te, które można użytkować więcej razy prawie połowę mniej – ok. 1800 zł.

Poszerz swoją wiedzę

Jeśli przed dokonaniem wyboru chcesz wiedzieć jak najwięcej, to konferencja jest właśnie dla Ciebie. Organizatorzy zapraszają na bezpłatne warsztaty online, webinary i spotkania ze specjalistami, którzy pomogą dobrać pieluchy idealnie do potrzeb dziecka. Ponadto, dzięki licznym partnerom, dostępne będą atrakcyjne rabaty, które pozwolą wypróbować produkty niezdecydowanym. Sponsorem głównym jest Drogeria ekologiczna Betterland.pl.

http://ecoportal.com.pl/wp-content/uploads/2020/11/hellowielo--600x600.png

Więcej o akcji i pełny harmonogram wydarzeń znajdziecie tutaj:

 https://www.facebook.com/HelloWielo