Elektromobilność Rząd przeznaczy miliard złotych na poczet pierwszego polskiego samochodu elektrycznego? 06 grudnia 2017 Elektromobilność Rząd przeznaczy miliard złotych na poczet pierwszego polskiego samochodu elektrycznego? 06 grudnia 2017 Przeczytaj także Elektromobilność Autobus zamawiany przez aplikację. Zgierz testuje sposób na wykluczenie komunikacyjne Polskie miasta testują transport na żądanie, który ma uzupełniać tradycyjną komunikację publiczną, szczególnie w obszarach słabiej skomunikowanych. W ramach pilotażowego systemu elektryczne busy kursują po zgłoszeniach pasażerów z aplikacji mobilnej. Elektromobilność Rachunek na 10 mld złotych. Policzono koszty wojny w Iranie dla polskich kierowców Wojna w Iranie nie jest odległym konfliktem bez wpływu na polską rzeczywistość. Jej koszty stały się realnym obciążeniem dla polskiej gospodarki. Najnowszy raport wskazuje, że od rozpoczęcia walk do połowy maja 2026 roku Polska wydała dodatkowe 10 mld złotych na zakup paliw, co było spowodowane wzrostem cen. W tym samym czasie rządowy program CPN przyniósł częściowe zmniejszenie kosztów dla właścicieli aut osobowych. Eksperci są zdania, że należy przygotować się na przyszłe kryzysy w bardziej zrównoważony sposób – zamiast leczyć objawy niedoborów paliw, sugerują budowę strukturalnej odporności. Posłużyć do tego miałyby nadmiarowe zyski sektora paliwowego. Jednym z głównych celów partii rządzącej jest rozwój elektromobilności. Polscy politycy chcieliby, aby nawet milion samochodów elektrycznych jeździł po rodzimych drogach jeszcze do 2025 roku. Ambitne plany przekazane do wiadomości publicznej wymagają jednak podjęcia stosownych kroków zmierzających w stronę ich realizacji. Choć cel ten wydaje się odległy, to za sprawą odpowiednich działań nie jest niewykonalny. Między innymi dlatego Ministerstwo Energii chce, by miliard złotych z budżetu państwa został przekazany dla ElectroMobility Poland, spółki odpowiedzialnej za powstawanie pierwszego, w pełni polskiego samochodu elektrycznego, który miałby bezpośrednio przyczynić się do wzrostu elektromobilności w kraju nad Wisłą. Przekazanie tak dużej kwoty nie jest jeszcze pewne, bowiem wymaga to porozumienia pomiędzy różnymi resortami, aczkolwiek taki scenariusz istnieje i jest możliwy do realizacji. Na ten moment spółka EMP ma już wybrane cztery projekty karoserii, spośród których wyłoniony zostanie ten finalny, wykorzystany w późniejszej produkcji. Reklama Powyższe działania są jednak elementami pierwszego etapu, a powoli zbliża się termin realizacji kolejnego, znacznie bardziej istotnego. Najprawdopodobniej w grudniu br. ogłoszony zostanie konkurs, którego celem będzie budowa jeżdżących prototypów. – Chcieliśmy dać szansę polskim, zdolnym zespołom, które pracowały nad prototypami, aby mogły te prace sfinalizować. Liczymy, że po roku pracy te prototypy będą gotowe, by wyjechać na ulice. W ramach ElectroMobility Poland powołany zostanie zespół, który będzie oceniał jakość tych prototypów, i na koniec jeden zespół i jeden prototyp zostanie zaproszony do przedsięwzięcia produkcyjnego – skomentował Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.