Samochody elektryczne zbliżone ceną do spalinowych?

Według Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych, już w najbliższych latach możliwe jest wyrównanie się cen samochodów elektrycznych z klasycznymi, wyposażonymi w silniki spalinowe. Jak informuje ORPA, jest to możliwe do osiągnięcia już w latach 2026 – 2029. Analizy są dosyć optymistyczne, lecz jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt bardzo szybkiego rozwoju technologii oraz zwiększone wydatki producentów na rzecz samochodów nie emitujących spalin, jest to możliwe.

ORPA zwiastuje także nieuchronny wzrost popularności samochodów elektrycznych. Kiedy cena będzie zbliżona do samochodów spalinowych, to korzyści z posiadania samochodu ładowanego energią elektryczną będą nieporównywalnie większe. Brak konieczności tankowania, tanie serwisowanie będą mocno zachęcać do zakupu w obliczu ceny na tym samym poziomie.

Wśród innych czynników zachęcających do przejścia na elektryczną stronę mocy będzie infrastruktura. O ile na chwilę obecną nie wygląda ona nad wyraz okazale, tak za 10 lat może ona być znacznie bardziej rozbudowana, znacznie zwiększając komfort użytkowania elektryków.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

NFOŚiGW przeznaczy 4 miliony złotych na rozwój elektromobilności

Następny artykuł

UE: w Polsce za dekadę będzie o 40 proc. mniej węgla i 2x więcej wiatraków

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,