Elektromobilność NFOŚiGW przeznaczy 4 miliony złotych na rozwój elektromobilności 11 sierpnia 2017 Elektromobilność NFOŚiGW przeznaczy 4 miliony złotych na rozwój elektromobilności 11 sierpnia 2017 Przeczytaj także Elektromobilność Autobus zamawiany przez aplikację. Zgierz testuje sposób na wykluczenie komunikacyjne Polskie miasta testują transport na żądanie, który ma uzupełniać tradycyjną komunikację publiczną, szczególnie w obszarach słabiej skomunikowanych. W ramach pilotażowego systemu elektryczne busy kursują po zgłoszeniach pasażerów z aplikacji mobilnej. Elektromobilność Rachunek na 10 mld złotych. Policzono koszty wojny w Iranie dla polskich kierowców Wojna w Iranie nie jest odległym konfliktem bez wpływu na polską rzeczywistość. Jej koszty stały się realnym obciążeniem dla polskiej gospodarki. Najnowszy raport wskazuje, że od rozpoczęcia walk do połowy maja 2026 roku Polska wydała dodatkowe 10 mld złotych na zakup paliw, co było spowodowane wzrostem cen. W tym samym czasie rządowy program CPN przyniósł częściowe zmniejszenie kosztów dla właścicieli aut osobowych. Eksperci są zdania, że należy przygotować się na przyszłe kryzysy w bardziej zrównoważony sposób – zamiast leczyć objawy niedoborów paliw, sugerują budowę strukturalnej odporności. Posłużyć do tego miałyby nadmiarowe zyski sektora paliwowego. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał 4 miliony złotych dla Instytutu Ochrony Środowiska, które mają zostać wykorzystane na propagowanie szeroko pojętej elektromobilności. Część z otrzymanych przez IOŚ pieniędzy ma zostać spożytkowanych na badania dotyczące oddziaływania samochodów elektrycznych na środowisko naturalne. Reklama Badania zostaną przeprowadzone przez Green Business Norway. IOŚ zdecydowało się na wybór tej firmy najprawdopodobniej dlatego, że dysponuje ona sporym bagażem doświadczeń w kontekście samochodów elektrycznych. Norwegia jest bowiem jednym z państw, na którego drogach aż 24% samochodów to pojazdy elektryczne. Z otrzymanych pieniędzy zostanie także sfinansowana kampania edukacyjna, która przybliży obywatelom ideę samochodów elektrycznych, ale również odnawialnych źródeł energii. Powstanie także długofalowy plan, który jasno nakreśli działania mające na celu wspomóc wdrażanie elektromobilności w kraju nad Wisłą. Spośród 4 milionów otrzymanych przez Instytut Ochrony Środowiska tylko 600 tysięcy wyłoży polski rząd. Cała reszta została pokryta z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.