NFOŚiGW przeznaczy 4 miliony złotych na rozwój elektromobilności

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał 4 miliony złotych dla Instytutu Ochrony Środowiska, które mają zostać wykorzystane na propagowanie szeroko pojętej elektromobilności. Część z otrzymanych przez IOŚ pieniędzy ma zostać spożytkowanych na badania dotyczące oddziaływania samochodów elektrycznych na środowisko naturalne.

Badania zostaną przeprowadzone przez Green Business Norway. IOŚ zdecydowało się na wybór tej firmy najprawdopodobniej dlatego, że dysponuje ona sporym bagażem doświadczeń w kontekście samochodów elektrycznych. Norwegia jest bowiem jednym z państw, na którego drogach aż 24% samochodów to pojazdy elektryczne.

Z otrzymanych pieniędzy zostanie także sfinansowana kampania edukacyjna, która przybliży obywatelom ideę samochodów elektrycznych, ale również odnawialnych źródeł energii. Powstanie także długofalowy plan, który jasno nakreśli działania mające na celu wspomóc wdrażanie elektromobilności w kraju nad Wisłą.

Spośród 4 milionów otrzymanych przez Instytut Ochrony Środowiska tylko 600 tysięcy wyłoży polski rząd. Cała reszta została pokryta z Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

101 pozwów na farmę wiatrową

Następny artykuł

Samochody elektryczne zbliżone ceną do spalinowych?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,