Scottish Power Renewables inwestuje i apeluje

Firma Scottish Power Renewables, która w ostatnim czasie zainstalowała na terenie Wielkiej Brytanii urządzenie generujące aż 2 GW mocy, kontynuuje program inwestycyjny o wartości 738 milionów euro – tym razem jej celem jest budowa ośmiu nowych projektów wiatrowych.

Szkocka firma wezwała polityków i organy regulacyjne do wspierania dalszego rozwoju energetyki wiatrowej w Szkocji w celu osiągnięcia zamierzeń, których celem jest redukcja emisji dwutlenku węgla.

Jedna nowa turbina wiatrowa może zasilać około 7000 pojazdów elektrycznych, ale musimy działać już teraz, aby zaspokoić rosnący popyt – zaznaczył Keith Anderson, dyrektor SPR. Dodał również, że konieczne jest wyrównanie szans między innymi technologiami w taki sposób, aby do 2020 roku w Szkocji mogły powstać urządzenia generujące kolejne 2 GW mocy.

Widzieliśmy, że konkurencyjne aukcje dają olbrzymie obniżki cen w morskim wietrze i spodziewamy się, że ceny na lądach również spadną. Włączenie lądowej energetyki wiatrowej w podobny system zachęt i ulg, którą posiada jej morski odpowiednik, spowoduje silniejszą konkurencję w przemyśle i ostatecznie obniży koszty dla konsumentów podkreślił Anderson.

 

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

ESB poszukuje firm świadczących usługi z zakresu ekologii

Następny artykuł

Solarne okulary

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,