Segway-Ninebot zapowiada nową serię hulajnóg elektrycznych

Segway-Ninebot zapowiada nową serię hulajnóg elektrycznych

Podczas Międzynarodowych Targów IFA Segway-Ninebot zaprezentuje nową serię hulajnóg elektrycznych „MAX”. Nowa flagowa seria ma się cechować większym zasięgiem i wygodą podróżowania po mieście.

Segway Ninebot Max

Nowe hulajnogi mają oferować zasięg około 65 km na jednym ładowaniu. Ponadto wyposażone będą w innowacyjne bezdętkowe opony pneumatyczne z wewnętrzną powłoką zapobiegającą przebiciu, a także system podwójnego hamowania zapewniający większą stabilność. Hulajnoga zostanie również wyposażona w wbudowany adapter, który pozwoli na szybkie ładowanie urządzenia. W sklepach seria MAX pojawi się już w październiku.

Segway KickScooter

Segway-Ninebot włącza się też w rozwój smart city. Firma zaprezentowała ostatnio szereg prototypów wpisujących się w ideę mobilności opartej na sztucznej inteligencji. KickScooter T60 Powered by Segway jest prototypem biznesowej linii współdzielonych hulajnóg. Model wykorzystuje w swoim działaniu sztuczną inteligencję, dzięki której ma możliwość samodzielnego pilotowania do celu i z powrotem do stacji ładującej. Zastosowana technologia nawigacyjna pozwala obsługiwać urządzenie w dwóch trybach: zdalnego sterowania na krótkich dystansach i samodzielnego pilotowania na dłuższych dystansach.

Segway DeliveryBot

Segway „DeliveryBot” jest natomiast konceptem robota dostawczego działającego w budynkach, który dostosowuje się do każdego środowiska. Pojazd może z łatwością wykrywać ludzkie stopy i niewielkie ruchy we wszystkich kierunkach, dzięki czemu unika przeszkód i wypadków. Oba koncepcyjne pojazdy są obecnie testowane. Póki co nie znamy daty ich rynkowej premiery.

Segway-Ninebot jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w inteligentnych robotach transportowych. Najbardziej znanym produktem firmy jest elektryczny, samobalansujący się pojazd.