Senvion prezentuje nową turbinę o mocy 4,2 MW

Firma Senvion zaprezentowała właśnie swoją najnowszą turbinę wiatrową o moc 4,2 MW. Dedykowana jest ona miejscom o niskiej i średniej wietrzności, takim jak np. Stany Zjednoczone.

Zaprezentowane zostały dwa nowe wiatraki – 4.2M140 oraz M148, oparte o konstrukcję starszych serii 3.XM. Jednakże nowe konstrukcje „oferują wyższa wydajność i niższe koszty transportu, instalacji i utrzymania”, jak informuje producent.

Nowy wiatrak wyposażony został w lżejszy rotor o dłuższych łopatkach, co przekłada się na większą jego sprawność. Dodatkowo wyposażono go w system dynamicznej kontroli opracowany przez Senviona.

Fotowoltaika od Columbus Energy

„Platformy 4.2M140 i M148 są kolejnym logicznym krokiem w naszej linii platform dedykowanych na rynek amerykański, a wstępne szacunki rynkowe i nasze oczekiwania są bardzo optymistyczne”, mówił Lance Marram, dyrektor Senvion North America.

„Platforma 4,2 MW zmniejsza koszty instalacji i eksploatacji, maksymalizuje uzysk prądu i wpisuje się w naszą silną ofertę, ugruntowując naszą pozycję na rynku oraz zapewniając długofalową pewność inwestycji dla naszych klientów”, dodaje szef firmy.