Setki burmistrzów z USA popierają OZE: 100% miksu do 2035 roku

Burmistrzowie ponad 250 miast, pochodzący z różnych obozów politycznych, poparło właśnie zobowiązanie, aby amerykańskie miasta, do roku 2035, korzystały wyłącznie z OZE.

Na Amerykańskiej Konferencji Burmistrzów, która odbyła się w Miami Beach, przywódcy ponad 250 miast głosowali nad symboliczną rezolucją, mającą dać odpór polityce Donalda Trumpa w zakresie zmian klimatycznych i imigracji.

Steve Benjamin, burmistrz miasta Columbia w stanie Południowa Karolina zaproponował podpisanie rezolucji wraz z trzema innymi zarządcami miast. Jak mówi, to obecnie na nich skupia się front walki z globalnym ociepleniem. Zauważa też, że polityka obecnego prezydenta dała im dodatkowe siły do tej walki.

Rezolucja, wraz z wieloma innymi dokumentami, ma zostać wysłana do Kongresu i Białego Domu, w nadziei na powstrzymanie działań administracji Trumpa, która sprawiła mi.in., że USA opuściło porozumienie klimatyczne. Co istotne, rezolucja pochodzi z stanów, w których większość burmistrzów pochodzi z partii Republikańskiej: Południowej Karoliny, Teksasu, Utah i Iowa.

Majowa analiza, przeprowadzona przez Centrum Klimatu i Energetyki pokazała, że 47 badanych miast wydaje rocznie 1,2 miliarda dolarów na prąd elektryczny dla funkcjonowania miasta. Uczestnicy konferencji masowo poparli pomysł, aby energia ta pochodziła z OZE.

Uważam, że większość burmistrzów w Ameryce nie chce czekać na działania prezydenta, którego punkt widzenia na zmiany klimatyczne nie ma nic wspólnego z nauką – powiedział burmistrz Nowego Orleanu, Mitch Landrieu. – Na konferencji nie jesteśmy anonimowi i widzimy, że zmiany klimatyczne powodowane są przez działania człowieka. Niejasności mogą być jedynie na poziomie tego, jak im przeciwdziałać. (…) Rząd federalny odmawia działania i jest sparaliżowany. Miasta same muszą działać poprzez swoich burmistrzów, dzięki czemu narodowa polityka stanie się zbiorem jednostkowych działań – dodał burmistrz.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Ponad 9 mln zł na rozwój terenów zielonych w Gminie Stalowa Wola

Następny artykuł

GRI prezentuje Argentynie swoją wiatrową wizję

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , , , ,