Shell kupuje prąd z największej elektrowni fotowoltaicznej w Wielkiej Brytanii

Shell Energy Europe podpisało umowę na zakup energii elektrycznej z największej farmy fotowoltaicznej, jaka znajduje się w Wielkiej Brytanii. Farma ta została uruchomiona w 2015 roku, a jej operatorem jest British Solar Renewables (BSR).

Farma znajduje się na terenie byłej bazy Królewskich Sił Lotniczych na południu Anglii. Zajmuje powierzchnię ponad 86 hektarów i jej szczytowa moc wynosi 68 MW.

Jak informuje operator instalacji Shell, firma podpisała pięcioletni kontrakt na zakup energii elektrycznej. „Takie długoterminowe kontrakty zapewniają stabilizację na dynamicznym rynku energii elektrycznej i bardzo cieszymy się z naszej współpracy z Shell Energy Europe”, mówił dyrektor BSR, Graham Harding.

Shell działający na rynku energetycznym funkcjonuje w 14 krajach Europy i skupuje energię elektryczną z instalacji wiatrowych i solarnych. Kupowana przez firmę energia następnie sprzedawana jest konsumentom.

Wielka Brytania jest jednym z naszych kluczowych rynków i poszukujemy kolejnych możliwości zwiększenia naszej obecności na tym terenie, jako sprzedawca i nabywca energii elektrycznej”, mówił Jonathan McCloy, menedżer na północno-zachodnią Europę w Shell Energy Europe.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

We Wrocławiu już 190 elektrycznych aut „na minuty”

Następny artykuł

Mazowieckie samorządy wymieniają piece!

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,