Shell podwaja kwotę swoich inwestycji w OZE do 4 miliardów dolarów

Angielsko-holenderska spółka energetyczna Shell zamierza podwoić swoje inwestycje w czyste źródła energii do około czterech miliardów dolarów rocznie. Obecnie wydatki te kształtują się na poziomie 1-2 miliardów rocznie.

W wywiadzie z brytyjskim „The Guardian” Maarten Wetselaar, dyrektor działu Shella zajmującego się gazem i OZE, zadeklarował, że jego firma zamierza istotnie zwiększyć wydatki na zieloną energetykę. Podkreślił również, że dotychczasowe inwestycje cieszą się dużą stopą zwrotu, co zachęca firmę do zwiększania wydatków na OZE od 2020 roku.

Dużą częścią tych inwestycji ma być budowa instalacji wiatrowych, w szczególności w Europie i Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo firma postrzega Chiny, Indie, Tajwan oraz Japonię jako potencjalne miejsca na nowe projekty.

Na początku grudnia 2018 roku Shell i EDF Renewables wydzierżawiło obszar morski u wybrzeży New Jersey od US Wind i planuje tam budowę instalacji o mocy do 2,5 GW.

Shell jest także częścią konsorcjum Mayflower Wind, które wygrało trzy przetargi na budowę instalacji offshore w Massachusetts.