Sieć podziemnego transportu przesyłek– ekologiczna technologia przyszłości!

Sieć podziemnego transportu przesyłek– ekologiczna technologia przyszłości!

A co jeśli dostarczanie przesyłek w przyszłości odbywać się będzie rurociągami podobnymi do tych, z których korzystają firmy wodociągowe, gazowe i energetyczne i w dodatku z zawrotną prędkością? Brzmi jak kadr z filmu „powrót do przyszłości”? Brytyjska firma Magway wprowadza tą futurystyczną technologię dla mieszkańców Londynu. InPost nie pozostaje w tyle.

Brytyjska firma wprowadza Londyn w technologię przyszłości

Brytyjska firma Magway planuje do 2022 roku wprowadzić sieć tuneli, które będą transportować paczki po Londynie w wagonach magnetycznych poruszających się z prędkością 63,4 km na godzinę! Firma inspiruje się technologią Hyperloop, lecz w tym przypadku pasażerami będą przesyłki.

O pierwszym Hyperloopie w Europie można przeczytać na naszym portalu:

Sieć tuneli transportowałaby 72 000 wagonów w ciągu godziny, z których każdy zawierałby cztery paczki ułożone wzdłuż toru magnetycznego.

To innowacyjne rozwiązanie z pewnością zapewni sprzedawcom internetowym szybki i tani sposób przemieszczania towarów pomiędzy centrami dystrybucji a centrami realizacji. Do transportu paczek wzdłuż 14 801 kilometrów londyńskich dróg potrzebne będzie ponad 42 kilometry tuneli.

Jak nowa technologia przysłuży się środowisku?

Poprzez wprowadzenie technologii podziemnej sieci transportu przesyłek możemy liczyć na widoczną poprawę jakości powietrza. Dzięki usunięciu z obszarów miejskich i autostrad znacznej liczby samochodów dostawczych zminimalizujemy zatłoczenie na drogach, a tym samym ograniczymy światową emisję dwutlenku węgla.

Dodatkowo transport paczek z zakupami online, a nawet kontenerów, może zostać skrócony z 24 do zaledwie kilku godzin! Znacząco wpłynie to na wydajność całej branży transportu Wielkiej Brytani.

InPost z Ambitnym planem

– Uważam, że za 10 lat transport przesyłek, zwłaszcza między hubami, będzie odbywał się pod ziemią. Przykładowo, firma Magway jest w stanie w ciągu niecałej godziny przesyłać przesyłki z Manchesteru do Londynu magnetycznymi wózkami, w tunelach 2 metry pod ziemiąpowiedział Rafał Brzoska, prezes firmy InPost,podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Niestety, nie są jeszcze znane plany wdrożenia takiej technologii w naszym kraju.

źródło: citylogistic.info, geekweek.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.