Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Hyperloop w Europie! Zobacz prototyp na Expo w Dubaju, wygląda niesamowicie!

Hyperloop w Europie! Zobacz prototyp na Expo w Dubaju, wygląda niesamowicie!

Podróżowanie z prędkością odrzutowca, efektywność pociągu, prawie zerowy opór aerodynamiczny a do tego zeroemisyjny. Hyperloop w Europie? To już się dzieje. Hiszpańska firma zaskakuje projektem, który jedzie na targi Expo 2020 w Dubaju.

BANER MOBILEB1
Reklama

Hyperloop w Europie

Hyperloop znany jest głównie jako projekt Elona Muska realizowany w USA. Jednak Europejczycy nie są gorsi i swój hyperloop też już mają!

Hyperloop to nowy środek transportu naziemnego, który może przewozić pasażerów i ładunki z prędkością ponad 1000 km/h wewnątrz rur niskociśnieniowych.

Do tego jest w pełni elektryczny, a jego emisja bezpośrednia dwutlenku węgla do atmosfery jest zerowa, co czyni go przyjaznym dla środowiska.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Zobacz jak wygląda ten niesamowity wynalazek, który powstaje teraz w Europie.

Expo 2020 w Dubaju

Trwające sześć miesięcy (od października 2021 do marca 2022) Expo 2020 w Dubaju zaskoczy nas wieloma ciekawymi projektami, które pomogą kształtować nasz świat po pandemii.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Hiszpański pawilon będzie reprezentować Hyperloop firmy Zeleros. Model Z01 został już przetransportowany do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zobacz jak niesamowicie wygląda na krótkim filmie:

Projekt cieszy się dużą popularnością. Nic dziwnego, ponieważ zapotrzebowanie na zeroemisyjne technologie rośnie w dużym tempie.

Rośnie zapotrzebowanie na zeroemisyjne technologie

Oczekuje się, że międzynarodowy transport towarowy wzrośnie o 400% w ciągu najbliższych 30 lat (według OECD). System hyperloop firmy Zeleros oferuje zrównoważone rozwiązanie, aby złagodzić ten rosnący popyt dzięki systemowi zdolnemu do przemieszczania pasażerów, a także kontenerów między kluczowymi miastami a centrami logistycznymi.

Hiszpaństwa firma rozbudowuje pierwsze w Europie centrum badań nad hyperloopem i pracuje nad torem testowym dla swojego projektu o długości 3 km. Zeleros współpracuje także m.in. z Airbusem przy testach swojego elektrycznego układu napędowego. 

Źródła: zeleros.com, youtube.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.