Siemens Games i Vestas wznawiają produkcje turbin wiatrowych

Hiszpania ogłosiła zniesienie części ograniczeń dla fabryk – obostrzenia wprowadzone w marcu wynikały z epidemii koronawirusa. Teraz, po dwutygodniowej przerwie, fabryki Vestas i Siemens Gamesa wznawiają produkcję turbin wiatrowych.

Ograniczenia w aktywności gospodarczej szczególnie mocno wpłynęły na Siemens Gamesa, który posiada w Hiszpanii jedne z największych fabryk. Decyzja rządu pozwoliła jednak na normalne wznowienie pracy niektórych lokalizacji już w poniedziałek (13 kwietnia). Fabryka przekładni w Asteasu, fabryka falowników w Valencii, a także zakłady produkujące łopaty wiatrowe w Aoiz rozpoczęły pracę na nowo 14 kwietnia.

Przed dwoma tygodniami swoje dwie hiszpańskie fabryki zamknął także Vestas – największy na świecie producent turbin wiatrowych i największy dostawca tych urządzeń m.in. na polski rynek. Teraz firma w oficjalnym komunikacie informuje o wznowieniu produkcji:

Z przyjemnością informujemy, że nasza fabryka w Viveiro wznowiła pełną produkcję 13 kwietnia, a nasza fabryka w Daimiel działa już na prawie pełnych obrotach. Jest to zgodne z wznowieniem działalności w sektorze przemysłowym i budowlanym w Hiszpanii. Nasza działalność budowlana również się wznowiła lub jest w trakcie wznawiania projektówpowiedział recharge.com szef komunikacji Vestas, Anders Riis. 

Źródła: energetyka24.com, gramwzielone.pl