Siemens Gamesa o swojej kondycji finansowej

Firma Siemens Gamesa poinformowała za pomocą swojej witryny internetowej o odnotowanym w trzecim kwartale 2017 roku spadku przychodów do poziomu zaledwie 2,7 mld euro, przy jednoczesnym obniżeniu zysku operacyjnego o 21%. Wyniki te odnoszone są do analogicznego okresu sprzed roku.

Producent turbin oznajmił, że spadek był rezultatem „tymczasowego spowolnienia” na rynku indyjskim. Jednak nie wszystkie informacje podawane przez Siemens Gamesa są pesymistyczne. W biuletynie jest również mowa o osiągniętym zysku netto w wysokości 135 mln euro.

Fotowoltaika od Columbus Energy

„Sprzedaż mocy turbin spadła do poziomu 1,95 GW. Wpływ na ten wynik miała nie tylko sytuacja w Indiach, ale także «normalna niestabilność biznesowa» w przemyśle offshore” – poinformowała firma.

Siemens Gamesa podał również do wiadomości, że „przyspieszył program integracji przy minimalnych wydatkach na kwotę 230 mln euro”. Oczekuje się, że światowy popyt, z wyłączeniem Chin, wzrośnie o 8% do roku 2020.

Dyrektor Generalny Siemens Gamesa, Markus Tacke, powiedział:

„Wszystko szybko się rozwija. Nasza firma jest gotowa konkurować z innymi i prowadzić działalność na coraz bardziej wymagającym rynku”.

Ostatnim elementem komunikatu była informacja, że Ricardo Chocarro został mianowany dyrektorem technicznym projektów wiatrowych na lądzie. Wcześniej należał on do ścisłego kierownictwa i zajmował się działalnością operacyjną firmy na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.