Siemens Gamesa z kluczową umową we Włoszech

Siemens Gamesa podpisało 10-letnią umowę serwisową dla elektrowni wiatrowych Glennmont Partners o mocy 255 MW zlokalizowanych we Włoszech. Kontrakt obejmuje prace w zakresie utrzymania i remontów uwzględnione w poprzedniej umowie, w tym nowe usługi i modernizacje 236 turbin wiatrowych w różnych częściach kraju.

Siemens Gamesa Renewable Energy (SGRE) osiągnęła porozumienie z Glennmont Partners w sprawie odnowienia umowy serwisowej na flotę SGRE składającą się z 236 turbin wiatrowych. Odnowienie umowy obejmuje nowe usługi i różne ulepszenia, zmniejszające koszty energii i zapewniające większą kontrolę nad kosztami eksploatacji i utrzymania. Zgodnie z umową SGRE będzie również obsługiwać te turbiny i świadczyć pełne usługi serwisowe przez najbliższych dziesięć lat.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że osiągnęliśmy tak ważną umowę, nie tylko ze względu na jej znaczną wielkość, ale także dlatego, że pokazuje ona, że ​​nasi klienci ufają Siemens Gamesa i naszej wiedzy w zakresie zabezpieczenia ich flot. Zwiększa to również naszą obecność na tak ważnym i konkurencyjnym rynku jak Włochy – powiedział John Paul Larrañeta, dyrektor generalny serwisu w południowej Europie i regionie Afryki w Siemens Gamesa.

Całkowity portfel elektrowni odnawialnych Glennmont Partners stanowi prawie 1 GW technologii mieszanej generacji w całej Europie. Strategia firmy zakłada jednak znaczące zwiększenie tej liczby w nadchodzących latach. – Jesteśmy zachwyceni umocnieniem naszej relacji z Siemens Gamesa dzięki tej umowie. Jest to przykład strategicznych sojuszy, które pozwolą nam osiągnąć wzrost przy jednoczesnym zarządzaniu ryzykiem i zapewnianiu wartości naszym inwestorom – powiedział Francesco Cacciabue, CFA w Glenmont Partners.

Siemens Gamesa jest światowym liderem w branży energetyki wiatrowej obecnym we wszystkich aspektach tego sektora: offshore, onshore i usług. Dzięki zaawansowanym funkcjom cyfrowym firma oferuje jeden z najszerszych portfeli produktów, a także wiodące w branży rozwiązania serwisowe, które pomagają uczynić czystą energię bardziej przystępną i niezawodną.

Glennmont Partners jest jednym z największych podmiotów zarządzających funduszami w Europie koncentrującym się wyłącznie na inwestycjach w infrastrukturę czystej energii. Podnosi kapitał długoterminowy, aby inwestować w alternatywne projekty wytwarzania energii, takie jak farmy wiatrowe, elektrownie na biomasę, parki słoneczne i małe elektrownie wodne. Starannie dobrane, zarządzane ryzykiem inwestycje zapewniają stałą wydajność i przewidywalne zwroty w okresach 10 lat lub dłuższych. Zespół, wcześniej BNP Paribas Clean Energy Partners, współpracuje ze sobą od 2007 roku i zyskał reputację dzięki inteligentnym, długoterminowym inwestycjom, które przynoszą pewne zyski.