Siemens GRE wyposaży niemieckie farmy

Siemens Gamesa Energia Odnawialna (SGRE) dostarczy 16 turbin dla czterech farm wiatrowych u niemieckich wybrzeży o łącznej mocy 50,6 MW. Siedem sztuk modelu SWT-3.0-113 będzie zainstalowanych na farmie wiatrowej Brebek w gminach Karlum i Ladelund w Szlezwiku-Holsztynie.

Turbiny zbudowane na wieżach stalowych o wysokości piasty 115 metrów zostaną uruchomione latem. Kolejne cztery turbiny SWT-3.0-113 o wysokości 92.5 metra zostaną zainstalowane w projekcie wiatrowym Süderauerdorf w okolicach Glückstadt na Elbie. Projekt zlokalizowany jest po obu stronach planowanej rozbudowy autostrady A20.

Jedna z turbin model SWT-3.2-113 o 92,5 metrowej wysokości zastąpi turbinę zainstalowaną w 2002 roku w pobliżu Bredstedt, w północnej Fryzji.

SGRE będzie również odpowiedzialna za serwis i konserwację przez 20 lat we wszystkich trzech farmach wiatrowych oraz będzie rozbudowywała farmę wiatrową Zerbst GETEC Green Energy w Magdeburgu w Saksonii-Anhalt z czterema maszynami SWT-3.6-130 o 135-metrowej wysokości.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Program sektorowy IUSER wsparciem dla innowacji w energetyce

Następny artykuł

Ocalmy Las Borkowski! Apel do Jacka Majchrowskiego

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,