Siemens stworzy system magazynowania energii dla Engie Deutschland

W ramach partnerskiej umowy Siemens dostarczać będzie akumulatory do projektowanego przez Engie Deutschland magazynu energii o mocy 12,5 MW, jaki ma zostać zainstalowany w Pfreimd (Bawaria), jako uzupełnienie znajdującej się tam elektrowni szczytowo-pompowej.

Partnerzy komentują, że magazyn ten będzie pełnił rolę komplementarną do obecnie istniejącej instalacji i pozwoli na poprawę stabilności sieci operatora.

Siemens dostarczyć do projektu ma systemy Siestorage oparte o ogniwa litowo-jonowe. Kontenerowy system przechowywania energii dostarczony ma być na miejsce do końca bieżącego roku. Firma Siemens dostarczać będzie także cały osprzęt, potrzebny do podłączenia ogniw do sieci przesyłowej: falowniki, inwertery, przełączniki i transformatory.

Stephan May, szef działy systemów średnionapięciowych w firmie Siemenes chwali się, że „ten system będzie jednym z największych, jakie póki co instalowała firma”.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” został pochowany w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów

Luke Perry, aktor najbardziej znany z roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills, 90210”, zmarł w marcu tego roku na skutek udaru. Sophie Perry, córka aktora, podzieliła się za pomocą mediów społecznościowych ostatnią wolą swojego ojca: był nią ekologiczny pochówek w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów.