Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Singapurski deweloper finalizuje inwestycję w Wietnamie

Singapurski deweloper finalizuje inwestycję w Wietnamie

Pochodzący z Singapuru deweloper instalacji wiatrowych, firma Blue Circle, sfinalizowała właśnie pierwszą fazę budowy projektu Dam Nai w Wietnamie. W ramach tego etapu zainstalowano łącznie 40 MW nowych mocy wiatrowych. Instalacja znajduje się w prowincji Ninh Thuan na południu kraju.

W ramach drugiego etapu na farmie postawionych ma być 12 nowych wiatraków – turbiny G114-2.625MW. Finalne oddanie ich do użytku ma nastąpić w tym miesiącu. Energię elektryczną zaczną produkować w grudniu tego roku, dodaje przedstawiciel Blue Circle.

Konstrukcja projektu Dam Nai finalizowana była pod wielkim ciśnieniem, z uwagi na nadciągającą porę monsunów, która zaczyna się właśnie w listopadzie. W tym okresie stawianie wiatraków jest wykluczone”, mówi Olivier Duguet, szef Blue Circle. „Nasz zespół, wspólnie z przedstawicielami Siemens Gamesa i partnerami zrobił kawałek fantastycznej roboty, dzięki czemu powstała obecnie największa farma wiatrowa w Wietnamie”, wyjaśnia.

Jak mówi Blue Circle, miejsce w którym znajduje się farma ma potencjał na instalację od 80 MW do 120 MW. Firma będzie kontynuować tutaj prace.

Farma Dam Nai (na zdjęciu) jest pierwszym projektem realizowanym przez Blue Circle w tym kraju.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.