Sklep sieci Carrefour będzie zasilany dzięki OZE

Instalacje fotowoltaiczne zyskują popularność nie tylko w przypadku gospodarstw domowych; spore zainteresowanie nimi wykazują również duże przedsiębiorstwa i firmy. Skorzystanie z energii, którą daje Słońce, rodzi nie tylko oszczędności, ale pomaga również w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy troszczącej się o naturę – co w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Między innymi dlatego Apple, Google czy Toyota idą w stronę zielonej energii. Nie trzeba jednak powoływać się na takich gigantów, by zauważyć panujący obecnie trend. Przykładem tego jest sklep sieci Carrefour w Zgorzelcu, na którym zainstalowano instalację fotowoltaiczną, wspieraną wiatrakami.

Instalacja znajduje się na dachu budynku. W jej skład wchodzi 86 modułów fotowoltaicznych, których moc wynosi 23,65 kWp. To jednak nie wszystko, bowiem na dachu sklepu wybudowano również 16 miniaturowych turbin wiatrowych, z których każda dysponuje mocą 1 kW. Nie jest to jednak moc wystarczająca do całkowitego zasilenia tego obiektu – wedle szacunków, pokryte zostanie 3% zapotrzebowania na energię. Jeżeli jednak instalacja się sprawdzi, nie jest wykluczone, że zostanie ona rozbudowana.

Połączenie obu technologii zapewnia nam prąd zarówno w dzień, jak i w nocy. Turbiny wiatrowe bardzo ładnie prezentują się na elewacji hipermarketu i pokazują mieszkańcom Zgorzelca, że naszej firmie zależy na poszanowaniu środowiska naturalnego i pozyskiwaniu energii ze źródeł odnawialnych. Nowo powstała instalacja doskonale wpisuje się w nasza politykę oszczędzania energii elektrycznej i obniżania kosztów eksploatacyjnych w sklepach sieci Carrefour. Równocześnie nasze działania zbiegają się z unijnymi dyrektywami redukcji emisji CO2 – powiedział Maciej Szymański, pełniący funkcję senior managera działu utrzymania technicznego sieci Carrefour w Polsce.

1 comment
  1. Szczególnie będąc firmą warto inwestować w OZE i inne rozwiązania pozwalające zaoszczędzić na kosztach. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na zakup takiego systemu, to pamiętajmy, że mamy też inne możliwości.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Futurystyczne hotele dla owadów stanęły na Polu Mokotowskim w Warszawie

Gdy mówi się o stylowych domkach dla zwierząt, często jest to przerost formy nad treścią. Nowoczesny design często nie ma nic wspólnego z praktycznością (chociażby w przypadku wielu budek lęgowych). Na szczęście zdarzają się również udane projekty. Do takich można zaliczyć hotele dla pożytecznych owadów, które postawiono na Polu Mokotowskim w Warszawie.