Škoda w najbliższych latach zaprezentuje kilka elektrycznych modeli

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne, chociaż dogonienie Tesli pod względem stosowanych przez nią rozwiązań wydaje się niemożliwe nawet dla obecnych, motoryzacyjnych gigantów – a mimo to wciąż są producenci samochodów, którzy w swojej ofercie nie mają ani jednego pojazdu elektrycznego. Jedną z takich firm jest Škoda, będąca dumą naszych południowych sąsiadów. Wiele wskazuje jednak na to, że już niedługo światło dzienne ujrzą w pełni zelektryfikowane modele wyprodukowane przez tego czeskiego producenta.

Planujemy wprowadzić do 2025 roku pięć elektrycznych samochodów w różnych segmentach. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że pierwsza Škoda z napędem tego typu będzie budowana w Czechach. Decyzja ta świadczy o bardzo dużym zaufaniu, jakim Grupa Volkswagen darzy nasze zdolności produkcyjne – powiedział Bernhard Maier, dyrektor generalny marki Škoda.

Co więcej, już w 2019 roku ma zostać zaprezentowany pierwszy pojazd hybrydowy tej marki, będący nową wersją obecnie sprzedawanego modelu Superb z silnikami spalinowymi. Według nieoficjalnych doniesień będzie to hybryda typu plug-in, stanowiąca wstęp do rozpoczęcia przez czeskiego producenta dłuższej przygody z samochodami elektrycznymi.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Marka Škoda charakteryzuje się dosyć przystępnymi cenami swoich samochodów, które są bardzo popularne w Polsce właśnie z uwagi na niewygórowaną cenę i niezawodność. Gdyby Czechom udało się zaprezentować elektryczną wersję kompaktowej Fabii, Polacy mogliby się w niej bardzo szybko zakochać.

Jest na to duża szansa, ponieważ Bernhard Maier stawia sprawę jasno: Przyszłość Škody będzie elektryczna.