Skóra rysia w stodole ministra Szyszki

Bez wątpienia można stwierdzić, że Jan Szyszko to jeden z najbardziej kontrowersyjnych ministrów środowiska ostatnich lat. Afera z Puszczą Białowieską jest prawdopodobnie najpoważniejszym skandalem z udziałem obecnego ministra środowiska, lecz nie jedynym. Obecnie policja prowadzi śledztwo w sprawie wyprawionej skóry rysia znajdującej się w jednym z budynków należących do Jana Szyszki.

Co ważne w tej sprawie, ryś znajduje się pod ścisłą ochroną gatunkową od 1995 roku – widnieje także w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt. Informacja o tym, że Jan Szyszko posiada taką myśliwską zdobycz, wywołała niemałe poruszenie wśród osób związanych z ochroną przyrody, w tym ekologów.

Nie podano do publicznej wiadomości, kto zgłosił ten fakt odpowiednim służbom, lecz jak mówi Piotr Łosiewski z Prokuratury Rejonowej w Wałczu, osoba ta została przesłuchana, a sprawa przekazana policji. Nie wiadomo, jak zakończy się to śledztwo, lecz mimo to osoba na takim stanowisku jak minister środowiska powinna respektować środowisko naturalne bez względu na okoliczności – skóry chronionych gatunków nie są oznaką szacunku.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Klasy sprzętu AGD – czyli co oznaczają literki na lodówce

Następny artykuł

Powstanie 13 PSZOK-ów w województwie wielkopolskim. Przedsięwzięcie wesprze NFOŚiGW 10 mln zł z unijnego działania 2.2

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,