Skutery na baterie trafią na rynek globalny

Gogoro – firma, która zasłynęła dzięki swoim innowacyjnym skuterom na baterie od początku istnienia działała tylko na rodzimym tajwańskim rynku. Ich pojazdy rozpędzają się do 90 km/h. Wkrótce Tajwańczycy podzielą się swoim wynalazkiem ze światem.

Pojazdy zasilają dwa wyjmowane akumulatory, które można ładować w domu. Dodatkowo firma zbudowała specjalne półki ładujące – dzięki nim możliwa jest szybka wymiana baterii z rozładowanych na całkowicie gotowe do użycia. W całym Tajwanie pojawiło się już 1000 takich stacji. Klienci Gogoro mogą również przystąpić do różnych abonamentów, z których są rozliczani na podstawie ilości zużywanej energii.

Fotowoltaika od Columbus Energy

W grudniu 2019 roku w Tel Awiwie odbyła się specjalna konferencja Gogoro razem z Metro Motor – firmą, która będzie pierwszym międzynarodowym importerem tych nowoczesnych skuterów. Właśnie podczas jej trwania ogłoszono, że firma z Tajwanu wchodzi na światowy rynek sprzedaży detalicznej.

Na ten temat wypowiedział się prezes Metro Motor, Tomer Komerov:

Tak jak wszyscy, wierzymy, że przyszłość jest elektryczna. I właśnie dlatego jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że zostaliśmy pierwszym importerem na świecie, który wprowadzi skutery Gogoro na rynek detaliczny. Naładowanie skuterów elektrycznych Gogoro, będzie możliwe w domach i mieszkaniach, ale będziemy również mieć stacje wymiany baterii w oddziałach firmy Metro i współpracujemy z innymi firmami, aby skonfigurować tam stacje wymiany baterii, takie jak apteki Superpharm czy sklepiki całodobowe.

Na razie jednak nie wiadomo dokładnie, w których krajach poza Tajwanem pojawią się pierwsze skutery Gogoro. Natomiast pewnym jest, że nastąpi to w kwietniu tego roku.