Słowacki spacer wśród wysokich drzew

22 września br. w słowackim Zdziarze uruchomiona została nowa atrakcja turystyczna, przeznaczona przede wszystkim dla amatorów pięknych górskich widoków. Chętni będą mogli pospacerować specjalnie przygotowaną trasą o długości nieco ponad tysiąca metrów, zlokalizowaną pośród koron drzew. Dzięki ulokowaniu trasy na wysokości 24 metrów, bez problemu będzie można zobaczyć szczyty po polskiej stronie, w tym między innymi Trzy Korony. Wszystko dzięki umiejscowieniu tej atrakcji nieopodal polskiej granicy.

Spacer na wysokości koron drzew będzie można odbyć w Bachledovej Dolinie, której odległość od polskiej granicy wynosi zaledwie 10 km. Jest to świetna wiadomość zwłaszcza dla mieszkańców południowej części Polski, którzy nie będą mieli daleko, aby móc skorzystać z nowej atrakcji.

Zarówno z wieży, jak i z pomostu rozpościera się piękny widok na słowackie Tatry oraz Pieniny. Widać też szczyt Trzy Korony i w oddali zamek w Niedzicy. Ścieżka położona jest na wysokości 24 metrów nad ziemią, a wieża jest wysoka na 32 metry. Cały chodnik ma ponad tysiąc metrów długości, gdyż chcieliśmy pokazać ludziom Tatry z innej perspektywy – powiedziała dla TVN24 Martina Mudra, będąca managerem nowej inwestycji.

Foto: https://www.flickr.com/photos/faxepl/

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Traficar udostępnia kolejne pojazdy do car-sharingu w Krakowie

Następny artykuł

Niemieckie landy chcą morskich farm wiatrowych

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,