Smappee – Solarny Miernik Energii

W jednym urządzeniu, oprócz standardowej funkcji pomiaru zużycia prądu i jego kosztów, Smappee określa również ilość energii wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne.

Specjalnie dla portalu ŚwiatOZE o Smappe opowiada Maciej Borowiak, Lider ds. Pozwoju i Marketingu Brewa.

Urządzenie odczytuje zużycie energii oraz jej koszty w czasie rzeczywistym. Identyfikuje, które sprzęty i w jakim zakresie za to zużycie odpowiadają. Dzięki wtyczkom ComfortPlugTM daje możliwość zdalnego włączenia i wyłączenia wszelkich urządzeń. Mierzy wielkość produkcji energii produkowanej przez panele fotowoltaiczne i współpracuje ze wszystkimi systemami PV. Według producenta, dzięki urządzeniu można obniżyć rachunki za prąd nawet do 30%.

Miernik Smappee informuje ile energii zużywasz na bieżąco oraz ile ona kosztuje. Podpowiada, jakie koszty generują urządzenia w trybie czuwania. Po około 30 dniach identyfikuje, które sprzęty i w jakim zakresie za to zużycie odpowiadają. Wypunktuje wszelkie urządzenie elektryczne – pozwalając podjąć świadome decyzje, np. o wymianie starej, energochłonnej lodówki na nową – oszczędniejszą. Dostarcza pełnych statystyk zużycia – pokazując wyraźnie koszt pracy każdego z urządzeń, z podziałem na dni, godziny czy miesiące.

W zależności od konfiguracji Smappe pozwala mierzyć konsumpcję całkowitą (z sieci i instalacji fotowoltaicznej) oraz produkcję oddzielnie i obliczyć zużycie z sieci elektroenergetycznej. Może też mierzyć konsumpcję z sieci oraz produkcję z systemu fotowoltaicznego oddzielnie i obliczyć zużycie całkowite.

Dzięki temu rozwiązaniu poznamy dokładny wynik ilości konsumpcji wytworzonej energii z własnej elektrowni słonecznej.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Gigant z Galway rozpoczyna dostawy prądu

Następny artykuł

Wszystkie holenderskie pociągi jeżdżą już zasilane energią odnawialną

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,