Solar Board – pierwsza na świecie deskorolka z panelami fotowoltaicznymi

Filip Miazek, student Automatyki i Robotyki z Poznania, stworzył pierwszą na świecie deskorolkę zasilaną wbudowanymi panelami fotowoltaicznymi. Prototypowa deskorolka typu longboard, na w pełni naładowanej baterii, jest w stanie osiągać prędkość nawet 40 km/h. Solar Board waży 6 kg, a jeździć nią mogą osoby, których waga nie przekracza 110 kg.

O Solar Board, czyli pierwszej na świecie deskorolce zasilanej panelami fotowoltaicznymi, specjalnie dla portalu Świat OZE, opowiada pomysłodawca i konstruktor deskorolki, Filip Miazek.

Najważniejszym elementem deski są ogniwa fotowoltaiczne. Zasilają one zamontowaną baterię o pojemności 10 Ah. Czas ładowania do pełna to tylko 2 godziny. Zasięg deskorolki przy w pełni naładowanej baterii to około 20 km plus 1,5 km dodatkowo, za każdą godzinę na słońcu. Panele fotowoltaiczne są bezpiecznie zamknięte wewnątrz deski, to co widać to tylko przezroczysta pleksa chroniąca je przed naciskiem.

Jest to pierwszy elektryczny longboard, z takimi osiągami, w takiej cenie. Projekt deski jest autorski, zrealizowany w całości przez Filipa przy wykorzystaniu dostępnych na rynki komponentów.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Ikea wspiera obóz uchodźców w Azraq

Następny artykuł

Sztuczne słońce receptą na tanią energię

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,