Solarne, autonomiczne auta elektryczne – rewolucja na naszych drogach

Pojawia się nadzieja dla wszystkich, którzy mają dosyć długich kolejek do taksówek na lotniskach. Steve Lee, architekt z Los Angeles, pracujący w Aprili Design Studio, zaproponował nowatorski pojazd – Autonomous Travel Suide, autonomiczną taksówkę zasilaną elektrycznie.

Pojazd wyposażony ma być w ogniwa fotowoltaiczne, ale to dopiero początek ciekawych rozwiązań. Komfortowa taksówka ma świadczyć kompletne usługi door-to-door. Wyposażona będzie w materac do spania, aneks kuchenny, minibarek, biurko do pracy oraz miniaturową, ale w pełni funkcjonalną łazienkę.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Pojazd został finalistą konkursu Radical Innovation Awards i postrzegany jest jako samojezdny pokój hotelowy, więc mógłby być częścią sieci autonomicznych hoteli.

Niewynajęte samochody będą ładować swoje ogniwa w specjalnym punkcie dokowania, znajdującym się np. przy hotelu lub lotnisku, lub za pomocą ogniw fotowoltaicznych w dowolnym miejscu.

Goście hoteli na kółkach mogliby wybierać wielkość pokoju, a także zamawiać dodatkowe wyposażenie, takie jak telewizor czy dodatkowe łóżko.

Futurystyczny design pojazdu stworzono, skupiając się na potrzebach potencjalnych klientów. Samosterujące się hotelowe pokoje, które przewożą ludzi od drzwi do drzwi, zapewnią jednocześnie miejsce do pracy lub odpoczynku w trasie – wszystko jest na pokładzie, od biurka dedykowanego do pracy, poprzez łazienkę z prysznicem, po łóżko z pianki. Okna samochodu da się przyciemnić, aby zapewnić całkowitą prywatność.

Obecnie pojazd ten to tylko koncepcja, ale Lee uważa, że implementacja takiego systemu na świecie byłaby czymś bardzo dobrym dla podróżnych. Przewiduje się, że cena korzystania z pojazdów będzie zachęcająca, biorąc pod uwagę, że pełnią one jednocześnie rolę hotelu i taksówki.