SolarWorld stanie na nogi?

Fortum inwestuje w przełomowe technologie PV firmy Exeger

SolarWorld to największy europejski producent paneli fotowoltaicznych. Niestety, w obliczu dużej konkurencji rodem z Chin zyski zaczęły maleć, stopniowo przeradzając się w niemałe straty. Spowodowało to liczne zwolnienia i katastrofalną sytuację finansową firmy, która ciągle jest na skraju bankructwa. Jest jednak nadzieja na lepszą przyszłość, bowiem pojawiła się szansa na pozyskanie inwestora, który ponownie sprowadzi SolarWorld na dobre tory.

Niemiecka firma opublikowała komunikat, w którym przekazała pierwszą od dawna, pozytywną informację. SolarWorld jest bliski pozyskania nowych funduszy, które pozwolą na kontynuację produkcji. Do tej pory środki konieczne do funkcjonowania firmy dostarczył niemiecki rząd, jednak z końcem lipca zaprzestanie finansowego wsparcia. Możliwość pozyskania potrzebnych środków od grupy inwestorów (których na razie oficjalnie nie ujawniono) otwiera dla firmy nowe możliwości. Wśród spekulacji mówi się o zainteresowaniu Qatar Fundation, które miałoby wykupić dwie fabryki w Arnstadt i Freiburgu

Nie ma jednak róży bez kolców. Mówi się, że nowi właściciele SolarWorld nie zaprzestaną zwolnień – jest to koniecznie do utrzymania jakiekolwiek rentowności. Możliwe jednak, że długofalowo zatrudnienie będzie odbudowywane do pierwotnego poziomu, które jeszcze w ubiegłym roku wynosiło 3,3 tysiąca osób.

Niemiecki SolarWorld okazał się bankrutem

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Wysoka kara za nierozsądne używanie klimatyzacji we Włoszech

Następny artykuł

W Polsce zostanie uruchomiony testowy Hyperloop

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,