Spływa coraz więcej zamówień na wodór

Francuska firma McPhy Energy, specjalizująca się w produkcji i dystrybucji wodoru, ogłosiła, od początku roku otrzymała stałe zamówienia o wartości ponad 5 milionów euro. Oznacza to dla przedsiębiorstwa bardzo udany start w 2019 rok.

 – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak zaczęliśmy dla nas 2019, ponieważ osiągnęliśmy oczekiwany pozytywny trend, który przewidzieliśmy. Te nieprzerwane zamówienia są potwierdzeniem naszej strategii produktowej na trzech kluczowych rynkach wodoru – mobilności, przemysłu i energii – powiedział Pascal Mauberger, prezes i dyrektor generalny McPhy. – Na rynku mobilności o zerowej emisji zarejestrowaliśmy zamówienie na sześć stacji McFilling 20-350 w ramach projektu EAS-HyMob, co pokazuje, że nasza oferta jest dobrze dopasowana do francuskiej strategii rozmieszczania infrastruktury tankowania wodoru – dodał.

Ponadto firma wprowadziła na rynek niemiecki swój pierwszy elektrolizer wyposażony w elektrody o wysokiej gęstości prądu opracowane wspólnie z De Nora. – Elektrolizer podwoi objętość wytwarzanego wodoru. Te dwa nowe megawaty podniosą do 16 MW moc elektrolizy wysokiej mocy, którą wdrożyliśmy. Ma to zasadnicze znaczenie dla dekarbonizacji na dużą skalę zastosowań w przemyśle, mobilności i energetyce – ocenił Pascal Mauberger.