I Squared Capital jednym z podmiotów zainteresowanych zakupem projektów OZE Equis Energy

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami fundusz inwestycyjny I Squared Capital jest jednym z podmiotów zainteresowanych licytacją projektów odnawialnych należących do singapurskiej spółki Equis Energy.

W aukcji chce także uczestniczyć pochodzący z Japonii Orix Corporation, który poinformował że niebawem złoży oferty zakupu przedsięwzięć z regionu Azji i Pacyfiku. Japońskie przedsiębiorstwo składa swoje propozycje we współpracy z holenderską spółką menedżerską APG Groep NV.

Equis Energy zaangażował bank do wykonania strategicznej oceny wartości posiadanych przezeń projektów OZE. Wstępnie ich wartość szacuje się na ponad cztery miliardy dolarów, wliczając w to kredyty zaciągnięte przez singapurskie przedsiębiorstwo.

State Power Investment Corporation, chiński narodowy operator elektrowni, oraz francuski operator Engie także rozważają wzięcie udziału w licytacji. Jak informują źródła, firma z Singapuru spodziewa się zamknięcia transakcji w czwartym kwartale tego roku.

Wiele firm jest obecnie zainteresowanych inwestycjami w energię odnawialną w Azji ze względu na to, że rządy wielu krajów zachęcają inwestorów do redukcji emisji zanieczyszczeń i rozwijania czystych systemów energetycznych. Jak donosi Bloomberg, wartość zakupów w sektorze OZE w tym roku w Azji szacuje się na 6 miliardów dolarów. To spory wzrost w porównaniu do poprzedniego roku, ponieważ w tym samym okresie 2016 roku ich wartość wynosiła około 5,1 miliarda dolarów.

Dotychczas nie podjęto żadnych decyzji ani nie złożono ostatecznych propozycji dotyczących projektów Equis Energy. Zainteresowane strony odmówiły komentowania sprawy na tym etapie rozwoju.

Portfolio singapurskiej spółki obejmuje około 4,7 GW mocy OZE – głównie systemów fotowoltaicznych, wiatrowych i hydroelektrycznych w Australii, Indiach, Indonezji, Japonii, na Filipinach, w Tajwanie i Tajlandii. I Squared Capital posiada obecnie ponad 4,3 GW mocy OZE – działającychlub w trakcie budowy – w trzynastu krajach na całym świecie.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Największa bariera dla samochodów na prąd? Niechęć przemysłu motoryzacyjnego

Następny artykuł

Projekt DeBu zbliża się do końca etapu finansowania

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,